سرقت‌های اطلاعاتی بزرگ دنیا

- شرکت Target : شرکت تارگت که یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های خرده‌فروشی در آمریکا محسوب می‌شود، مورد حمله قرار گرفت و اطلاعات مربوط به کارت‌های اعتباری و دبیت کارت‌های بیش از ۴۰ میلیون نفر به سرقت رفت.

 شرکت Equifax : در ۲۰۱۷، شرکت اکویفکس مورد حمله هکرها قرار گرفت که در جریان آن، اطلاعات بیش از ۱۴۳ میلیون کاربر به سرقت رفت. گفته می‌شود اطلاعاتی همچون اسامی، نشانی منزل و همچنین گواهینامه‌های برخی رانندگان این شرکت مورد سرقت قرار گرفت.

-شرکت eBay : در ۲۰۱۴، در خلال یک حمله هکری به شرکت eBay، نام کاربری و رمز عبور حدود ۱۴۵ میلیون کاربر در دسترس هکرها قرار گرفت. در جریان این حمله، هکرها به حساب کاربری برخی از کارمندان این شرکت نفوذ کرده و اطلاعات میلیون‌ها کاربر به سرقت رفت. اگرچه eBay، آمار دقیقی از اکانت‌های هک‌شده اعلام نکرد اما به تمامی کاربران خود هشدار داد تا اطلاعاتی همچون نام کاربری و رمز عبور خود را تغییر دهند.

- شرکت Under Armour : حمله هکرها به اپلیکیشن شرکت آندر آرمور سبب شد تا اطلاعات ۱۵۰ میلیون کاربر این اپلیکیشن‌ها، در دسترس هکرها قرار گیرد. این اپلیکیشن MyFitnessPal نام دارد که در خلال این حمله، رمز عبور، نام کاربری و آدرس کاربران این اپلیکیشن به سرقت رفت.

- شرکت Adobe : در جریان حمله هکرها به ادوبی، به اطلاعات ۱۵۲ میلیون کاربر محصولات این شرکت دسترسی پیدا کردند. این اتفاق در ۲۰۱۳ رخ داد. ادوبی در ابتدا اعلام کرد تنها ۳ میلیون اکانت، هدف این حمله قرار گرفته اما بعدها این رقم را به ۳۸ میلیون افزایش داد. شرکت امنیتی سوفوس اما اعلام کرد که بیش از ۱۵۰ میلیون اکانت هک شد. با این حال، ادوبی گفت که برخی از این اکانت‌ها غیرفعال بوده یا مورد استفاده قرار نمی‌گرفت.

- شرکت‌های Nasdaq، ۷-Eleven و J.C. Penney : گروهی از هکرها در سال ۲۰۱۳، موفق شدند به اطلاعات بیش از ۱۶۰ میلیون کاربر متعلق به چند شرکت از قبیل نزدک، سون الون و جی‌سی‌پنی دسترسی پیدا کنند. گفته می‌شود این هکرها، به شخصی به نام آلبرت گونزالس وابسته بودند.

- شبکه Friend Finder : شبکه اجتماعی فرندفایندر در سال ۲۰۱۶، مورد حمله هکرها قرار گرفت که در جریان این اتفاق، اطلاعات بیش از ۴۱۲ حساب کاربری مورد سرقت قرار گرفت.

- شرکت Marriott : در ۲۰۱۸ و در قالب حمله هکری گسترده، اطلاعات شخصی بیش از ۵۰۰ میلیون مسافر این شرکت که در زمینه هتلداری فعالیت می‌کند، به سرقت رفت.

- شرکت Facebook : در آوریل سال‌ جاری بود که گزارش‌ها از دسترسی هکرها به سرورهای فیس‌بوک و سرقت اطلاعات بیش از ۵۴۰ میلیون کاربر خبر دادند.

- شرکت First American : این شرکت در ۲۰۱۹، مورد حمله هکرها قرار گرفت و اطلاعاتی همچون اسناد مالیاتی و سایر اطلاعات شخصی بیش از ۸۸۵ میلیون نفر مورد سرقت قرار گرفت.